Kontakt & Karta

Folkhögskolevägen 41
AX-22310 PÅLSBÖLE
 

Telefon: +358 (0)18 43240

E-post: folkis@afhs.ax

Vi som jobbar här

Hanna Karlsson
Kock
+358 (0)18 432432
hanna-mari.karlsson@afhs.ax
Marie Johansson
Lärare i friluftsliv och hälsopedagogik
04575300733
marie.johansson@afhs.ax
Eva Ekström-Andersen
Lärare i svenska, engelska, projekt och utveckla din svenska. Linjeledare NYAlinjen
eva.ekstrom-andersen@afhs.ax
Marie Laaksonen-Dimic
Skolcoach
04573435971
marie.laaksonen-dimic@afhs.ax
Marina Mattsson
skolpsykolog
04573430108
Peter Bergström
Timlärare i IKT och medieämnen, IKT-handledare
peter.bergstrom@afhs.ax
Glenn Nedergård
Fastighetsskötare
04575483815
Erica Eker
Städare
+358 (0)18 432432
Irina Häger
Kosthållare/kock
+358 (0)18 432432
irina.hager@afhs.ax
Monique Lundberg
Timlärare i konstämnen
+358 (0)18 432441
Paul Bradley
Lärare i keramik, projekt, prorektor
+358 (0)18 432423
paul.bradley@afhs.ax
Pernilla Silvander
Skolkurator
04573431012
Mona Verho
Skolhälsovårdare
+358 (018 538681, 04575291011 mån-fre mellan kl 8.00 - 09.00
Monica Dolke
Lärare i historia, projekt, studiehandledare, linjeledare NYAlinjen
+358 (018) 432426
monica.dolke@afhs.ax
Andy Horner
Linjeledare för naturfoto
+358 (018) 43240
andy.horner@afhs.ax
Lina Nyberg-Heiniö
Linjeledare för hantverkslinjen. Undervisar i textil
+358 (0)18 43240
lina.nyberg-heinio@afhs.ax
Åsa Nyman
Kansli
+358 (0)18 43240
folkis@afhs.ax
Kontaktperson för:
Allmän
Maria Säll-Öfverström
Rektor
+358 (0)18 432422
maria.sall-ofverstrom@afhs.ax
Kontaktperson för:
Allmän