Kontakt & Karta

Folkhögskolevägen 41
AX-22310 PÅLSBÖLE
 

Telefon: +358 (0)18 43240

E-post: folkis@afhs.ax

Vi som jobbar här

Hanna Karlsson
Kock
+358 (0)18 432432
hanna-mari.karlsson@afhs.ax
Marie Johansson
Lärare i friluftsliv och hälsopedagogik
0457 53 007 33
marie.johansson@afhs.ax
Eva Ekström-Andersen
Lärare i svenska, engelska, projekt och utveckla din svenska. Linjeledare NYAlinjen
eva.ekstrom-andersen@afhs.ax
Marie Laaksonen-Dimic
Skolcoach
04573435971
marie.laaksonen-dimic@afhs.ax
Marina Mattsson
skolpsykolog
0457-343 0108
Anna Sundblom-Westerlund
Timlärare i järnsmide, metall och trä
Peter Bergström
Timlärare i mediaämnen, marknadsföringsansvarig
peter.bergstrom@afhs.ax
Glenn Nedergård
Fastighetsskötare
0457-5483815
Erica Eker
Städare
432432
Irina Häger
Kosthållare/kock
+358 (0) 18 432432
irina.hager@afhs.ax
Monique Lundberg
Timlärare i konstämnen
018-432441
Paul Bradley
Lärare i keramik, projekt, prorektor
018-432423
paul.bradley@afhs.ax
Pernilla Silvander
Skolkurator
0457-3431012
Jasmine Sjöberg
Skolhälsovårdare
018-538681, mån-tors mellan kl 8.00 - 8.30
Monica Dolke
Lärare i historia, projekt, studiehandledare, linjeledare NYAlinjen.
+358(018)43240.Telefontid enligt schema på dörren, beroende på periodschema
monica.dolke@afhs.ax
Andy Horner
Linjeledare för naturfoto
+358(018)43240
andy.horner@afhs.ax
Lina Nyberg-Heiniö
Linjeledare för hantverkslinjen. Undervisar i textil
+358(018)43240
lina.nyberg-heinio@afhs.ax
Bodil Ehn-Schauman
Lärare i drama, fritt skap och projekt
+358 (0) 18 432424
bodil.ehn-schauman@afhs.ax
Åsa Nyman
Kansli
+358(018)43240
folkis@afhs.ax
Kontaktperson för:
Allmän
Maria Säll-Öfverström
Rektor
+358(018)432422
maria.sall-ofverstrom@afhs.ax
Kontaktperson för:
Allmän